Simulácia spánku - TRANZ

Čo je to Tranz a ako súvisí s Astrálnym cestovaním a lucidným snívaním ?
Tranz je je zmenený stav vedomia, pri ktorom telo zaspáva alebo sa dostáva do hlbokej relaxácie zatiaľ čo myseľ ostáva bdelá. V skratke spiace telo / bdelá myseľ. Tranz môže zahrňovať aj spánkovú paralýzu. Tranz vo väčšina prípadov vykazuje utlmenie alebo úplne vypnutie fyzických zmyslov a nahradenie nefyzickými zmyslami, takže v určitom štádiu tranzu môžete začať vnímať vnemy ako zvukové, vizuálne, hmatové, chuťové alebo čuchové halucinácie a preto je stav tranzu prakticky zastúpený takmer vo všetkých popisoch metód na vyvolanie mimo-telových zážitkov, prípadne ako vstupný bod k navodeniu lucidného snívania technikou WILD.
Ako urýchliť vstup do tranzu ?
K navodeniu tranzového stavu sa dá využiť veľké množstvo postupov, jedným z nich je napr. uvoľňovanie napätia v jednotlivých častiach tela ja vám však predstavím trik ako môžete oklamať svoje telo a myseľ tak aby ste do tranzu vstúpili aj dvojnásobne rýchlejšie.
Ešte pred tým než sa pustíme do popisu tejto techniky Vás chcem upozorniť, že tento trik nemusí fungovať každý deň , prečo to nemusí fungovať vždy vysvetlím nižšie v článku.
Klameme vlastné telo a myseľ
K navodeniu tranzu budeme využívať komunikačný systém, ktorý využíva naše telo a myseľ k navodeniu spánku, pretože chceme navodiť stav spiace telo so zachovaním bdelého vedomia = TRANZ.
Večer keď zaspávame naša myseľ a telo spoločne spúšťajú spánkové procesy, prostredníctvom biologického jazyka. Zdraví človek so zdravým spánkom štandardne prechádza dvoma základnými fázami vstupu do spánku:
1. fáza - prechod od bdelého stavu vedomia k strate vedomia (bezvedomie)
2. fáza - po strate vedomia vstupuje telo do stavu spánku (postupne odpojenie motorických a senzorických signálov - zablokovanie signálov z miechy = spánková paralýza, ktorá chráni telo pred nežiadúcim pohybom počas nevedomého spánku
Pre vstup do tranzu potrebujeme docieliť obídenie prvej fázy , takže zachovanie bdelého vedomia a dosiahnutie stavu spiacého tela. K tomu využijeme odchytenie komunikácie medzi podvedomím a telom. Taký menší mind hack.
K tomu aby telo zistilo či už môže upadnúť do spánku štandardne využíva sériu biologických signálov, ktoré vysiela do mozgu aby otestovalo či už vedomá myseľ upadla do stavu bezvedomia (spánku) a či je bezpečné uspať aj telo.
Medzi prvé signály ktoré telo vysiela je takzvaný ROLL-OVER SIGNAL = pocit nepohodlia a nutkanie otočiť sa do inej polohy. Ak sa otočíte, znamená to že vaša myseľ odpovedala telu, že ešte neupadla do spánku a tak telo ostáva v pohotovosti a prebudené, ak myseľ nereaguje na signály (nepohnete sa) , telo dostáva odpoveď, že myseľ upadla do spánku a telo môže spustiť spánkový proces.
K tomu aby sme telo donútili k vstupu do tranzu teda využijeme simuláciu spánku.
Postup:
1. Nájdite si pohodlnú polohu, uistite sa že vás nič netlačí , neškrabe a cítite sa skutočne pohodlne a že nič nebráni prietoku krvi v niektorej časti tela.
2. Zatvorte si oči - zatvorené oči dávajú telu prvý signál, že myseľ plánuje spať.
3. Ukončite všetky pohyby tela (ideálne aj pohyby očí), ak vykonáte aj malý mikro-pohyb, telo dostáva signál, že ste ešte hore a musíte začať od začiatku, ak sa nehýbete telo začne spúšťať svoje testovacie sekvencie aby si overilo či vedomie už spí.
4. Telo vysiela signály, ktoré vás majú donútiť k pohybu, vy musíte za každú cenu ostať bez pohnutia. Základný signál je pocit nepohodlia , máte nutkanie sa otočiť do inej polohy alebo sa pohnúť nejakou časťou tela, môžete cítiť šteklenie alebo svrbenie a máte nutkanie poškrabať sa, alebo prehltnúť sliny.
- ak ležíte na boku tak môžete mať nutkanie pohnúť nohami alebo nutkanie otočiť sa na druhú stranu
- ak ležíte na chrbte môžete mať nutkanie otočiť sa na bok, prípadne potrebu položiť si ruky na brucho alebo hrudník
Nehýbte sa , ak sa pohnete tak sa celá proces spustí od začiatku !
5. Ak ste vydržali bez pohybu, telo dostáva signál, že vedomie upadlo do spánku a telo môže spustiť proces spánku, presúvate sa do stavu spiace telo a bdelá myseľ = TRANZ.
Celý proces môže trvať 5 - 20 min. v závislosti od toho ako veľmi je telo unavené. Čím viac unavené je telo tým rýchlejšie dôjde k TRANZU, ak je telo málo unavené tento proces môže trvať do 20 min. a testovacie signály môžu byť fakt intenzívne, že im proste neodoláte a pohnete sa.
Ak sa vám tento postup do 20 min. nepodarí tak je dobre ďalší pokus opakovať až na druhý deň aby ste si nepretrhli spánok.
V prípade, že nie ste fyzický unavený môžete pred postupom urobiť proces relaxácie na podlahe, čím nepohodlnejšie to pre vás bude tým lepšie. Ležte na tvrdej podložke alebo na podlahe po dobu 15 min. a následne si ľahnite do postele a vykonajte postup uvedené vyššie.
Experiment s urýchlením celého vstupu do tranzu:
1. Ľahnite si do postele a každých cca 15 sek. sa prevaľte do inej polohy, prevaľovaním uvoľníte, niektoré časti tela.
2. po nejakých 15-20 zmenách polohy zaujmite polohu na chrbte a ruky položte tak aby boli nad vašou hlavou a relaxujte minimálne 3 min. bez pohnutia
3. dajte si ruky vedľa vášho tela a relaxujte minimálne 3 min. tiež bez pohnutia
4. telo začne pravdepodobne vysielať silné signály , ktoré som uviedol v predošlom postupe, čím silnejšie nutkanie k pohybu tým viac chce ísť telo spať - nehýbte sa
5. ak ste sa nepohli tak telo môže spustiť vstup do tranzu , ak sa nič nestane tak sa otočte na pravý alebo ľavý bok, podľa toho na ktorej strane sa vám spí pohodlnejšie a nehýbte sa , otočenie na bok pre telo môže znamenať signál k tomu že je čas uspať telo takže to je Ďalšia možnosť k vstupu do tranzu
6. ak sa nič nestalo pokračujte v spánku a pokus zopakujte na druhý deň alebo kedy uznáte za vhodne